Vynikající vinotéky

Ahr

Weinmanufaktur Walporzheim

Daleko v severní části spolkového státu Porýní-Falc leží malebný kus krajiny a v něm vesnička Walporzheim an der Ahr. Hnací silou místní ekonomiky odnepaměti bylo vinařství a prodej vína. Číst dál

read more
Baden

Weingut Abril

Někdy se podaří, že architektura nejen zanechá dojem, ale ještě působí jako zesilovač. Stručně a jasně vyjádří přesně to, co chce klient sdělit.

read more
Baden

Weingut Andreas Männle

Velký podélný prostor s ostrými konturami. Strhující kontrast mezi starými kamennými zdmi a jejich černým obložením, ale i množstvím dřeva na parketových podlahách.

read more
Baden

Weingut Engler

Nejznámější německý básník Johann Wolfgang von Goethe kdysi svůj obdiv regionu Markgräflerland, prostírajícího se na samém jihozápadním okraji Německa, vyjádřil slovy: „Radostná země, kde réva zraje na pozadí Černého lesa.“

read more
Baden

Weingut L. Bastian

Před 125 lety požádal Andreas Neymeyer z vinařství Weingut Bastian v Endingenu jako první bádenský vinař o povolení k výrobě vína pro přijímání.

read more
Baden

Weingut Weber

Živá, současná vinařská kultura spojená s vynikající gurmánskou nabídkou z kuchyně i sklepa. Čerstvá, místní a pestrá nabídka – to je filozofie rodiny Weberovy v jejich vinařství v srdci regionu Breisgau.

read more
Baden

Winzergenossenschaft Buchholz

Nikdo s takovým výhledem se nebude schovávat ve vinném sklepě. Uprostřed vinic jižního Bádenska, mezi obcemi Buchholz a Sexau (ale přeci jen o něco blíže k první z jmenovaných), uprostřed svěží zeleně si 62 členů vinařského družstva z obou obcí založilo své enologické centrum.

read more
Franken

Divino Nordheim Thüngersheim

Po otevření této vinotéky v roce 2003 se odborná periodika hemžila články skloňujícími oslavné popisy jako „klenot“ nebo „jedna z nejlepších adres pro milovníky franckého vína“.

read more
Franken

Meier Weinerlebnis. Vinothek

Svou „Weinerlebnis. Vinothek“ Markus otevřel v roce 2012 a od prvního kroku v jejím interiéru vám bude jasné, jaký přístup razí.

read more
Franken

Weingut am Stein

Ve vinařství Weingut am Stein čekají na návštěvníky překrásné výhledy. Dole v údolí, směrem na Würzburg, se krčí několik klášterů, kostelů a jiných historických a architektonicky pozoruhodných budov.

read more
Franken

Weingut Behringer

Vše začalo sedmi bochníky chleba. To byla cena, již museli Behringerovi v roce 1634 zaplatit za právo převzít hostinec „Zur Krone“ na trhu v Abtswindu. Od té doby se rodina stala jedním z pevných a tradičních pilířů tohoto městečka na západě přírodního parku Steigerwald.

read more
Franken

Weingut Brennfleck

Brennfleckovi už oslavili svou stříbrnou svatbu. Jejich dárkem na oslavu manželství uzavřeného před 25 roky – nebo jejich životního díla, každý to může vnímat po svém – byla tato vinařská usedlost uprostřed Sulzfeldu na Mohanu, která sloužila rytířům z Esselu k zemědělským účelům již od roku 1479.

read more