Vinařské turistické stezky

Vinná stezka

Ahr - Turistická stezka červeného vína

Červené víno z oblasti Ahr je legendární a to je samozřejmě dostatečně pádným důvodem, abyste se vydali na výlet dramatickou krajinou a přesvědčili se na vlastní oči.

číst dále
Vinná stezka

Bádensko - vinařská stezka Ortenau

Bádenská vinařská stezka nabízí milovníkům vína různé trasy v celkové délce 160 kilometrů. Rádi bychom blíže představili 12 km dlouhou etapu z Neusatzu přes Sasbachwalden do Kappelrodecku.

číst dále
Vinná stezka

Falcká kaštanová stezka

Kaštanová stezka (Pfalz Keschdeweg) nás vede kaštanovými háji, kterým se zde díky mírnému klimatu mimořádně dobře daří, skrz biosférickou rezervaci UNESCO Pfälzerwald do sluncem zalité vinařské oblasti.

číst dále
Vinná stezka

Franky - Červená vinařská turistická stezka

Zhruba 70 kilometrů dlouhou turistickou stezku Franken - červené víno nelze ani pořádně, ani pohodlně projít za jeden den. A protože nám jde o požitek, spokojíme se s etapou z Erlenbachu do Großheubachu, která nabízí mnoho zajímavostí. Trasu s délkou 14,5 kilometru a jen mírnými výškovými rozdíly lze snadno zvládnout.

číst dále
Vinná stezka

Hessische Bergstraße -Dobrodružná stezka vína a kamene

Mimořádným zážitkem spojujícím umění, poznání a přírodu je výlet po "Dobrodružné stezce vína a kamene" v Heppenheimu na Hessische Bergstrasse, která byla otevřena v dubnu 2007. Téměř sedmikilometrový okruh nabízí na 70 zastaveních podél trasy jedinečné bohatě ilustrované informace o víně.

číst dále
Vinná stezka

Mittel Rhein - Výstup nad Rýn

Ve všech oblastech lidské činnosti existují odvětví, která jsou tak náročná, že se běžně označují jako "vrcholové disciplíny". Přesně to platí pro Rheinsteig v Mittel Rhein, jednu z nejnáročnějších německých vinařských stezek.

číst dále
Vinná stezka

Mosela - Po stopách Římanů

Tato velkolepá turistická trasa rozhodně není jednoduchá. Na trase dlouhé dobrých 20 kilometrů je potřeba zvládnout přes 600 metrů převýšení, a proto i zkušení turisté by si na ni měli naplánovat 5 až 6 hodin.

číst dále
Vinná stezka

Nahe - vinařská turistická stezka Rýn-Nahe

Nejen vína z Nahe nabízejí rozmanitost a pestrost, ale i místní turistická stezka Rýn-Nahe. Jde na ní spíše o požitek než o sportovní výkony.

číst dále
Vinná stezka

Rheingau - Rheinsteig

Johannisberg je mezi německými vinařskými místy zcela oprávněně legendární. „Perla Rheingau“, jak se mu často přezdívá, je rodištěm Spätlese a Auslese, které se zde vyrábí již od roku 1775.

číst dále
Vinná stezka

Rheinhessen - Hiwweltour Heideblick

Při pěší turistice je cesta nakonec cílem, zejména u okružních turistických tras. Trasa Heideblick kolem Siefersheimu a Neu-Bambergu vede k úchvatným výhledům a přímo doprostřed nádherné vřesovištní krajiny.

číst dále
Vinná stezka

Saale-Unstrut - Pěší a cyklistická stezka

Saale-Unstrut, nejsevernější vinařská oblast Německa, nabízí pěším turistům působivou síť stezek dlouhou téměř 700 kilometrů.

číst dále
Vinná stezka

Sasko - Vinařská turistická stezka

Popisovat kulturní význam Drážďan s jejich bohatou historií a mnoha vzácnými uměleckými poklady přesahuje naše možnosti, ale vězte, že budeme procházet historií opředenými oblastmi.

číst dále
Vinná stezka

Württembersko - Stuttgartská vinařská turistická stezka

Nejlepším způsobem, jak poznat nádhernou vinařskou krajinu Stuttgartu, je prozkoumat ji na vinařských turistických stezkách. Jedna z nejkrásnějších z nich začíná v Obertürkheimu am Neckar a vede přes údolí do Uhlbachu.

číst dále