O DWI v ČR

Wines of Germany CZ

Wines of Germany CZ je česká marketingová pobočka Deutsches Weininstitut (Německého vinařského institutu), jejímž hlavním úkolem je zvyšovat povědomí o německých vínech na tuzemském trhu, v tisku či mezi dovozci i spotřebiteli. Prostřednictvím nejrůznějších akcí, ochutnávek a intenzivních kontaktů s médii Wines of Germany CZ hodlá inspirovat a vzdělávat místní milovníky vína, aby objevovali osobitou kvalitu a všestrannost německých vín, jako jsou Ryzlink, Rulandské, Sylvánské a mnoho dalších. I v obecné rovině lze říci, že německá vína prožívají celosvětovou renesanci a jejich prodeje kontinuálně rostou. Stále více spotřebitelů, zejména z mladších generací, se k německým vínům hlásí i proto, že se jejich styly vyvinuly tak, aby vyhovovaly dnešním preferencím sušších chutí.

Německá vína, ačkoli jsou často považována za spíše klasická, nabízejí širokou škálu možných uplatnění a zároveň jsou známá svojí schopností snoubení s téměř jakýmkoliv pokrmem. Každý si mezi nimi najde víno podle své chuti, jež bude vhodným doplňkem pro každou příležitost. To samozřejmě může znít jako odvážné tvrzení, avšak většina someliérů i odborníků na víno a jídlo s ním bude souhlasit.

Jaké je tajemství německých vín? Široká škála odrůd, barev a vůní:

  • různé styly (od suchých přes sladké až po jemné, tichá i šumivá vína),
  • mnoha odrůd révy vinné (v čele s Ryzlinkem rýnským pro bílé a Rulandským modrým pro červené),
  • rozmanitost bohatosti a těla (lehká, střední nebo bohatá vína).

A konečně, německá vína mají jedinečnou výhodu: díky chladnému podnebí v zemi svého původu si uchovávají ideální množství kyselin, které jsou nezbytnou podmínkou pro výrobu dobrého doprovodného vína; tato vlastnost je také spojena s nižším obsahem alkoholu než u vín ze zemí s teplejším podnebím.