Tiskové zprávy

Novinky

Aktuality
03/24/2023

Aplikace "Německá vína" - zdroj informací pro všechny milovníky vína - je stále populárnější.

Aplikace, která již má více než 10 000 stažení, poskytuje nejnovější informace a zajímavosti o odrůdách révy vinné, vinohradnictví a výrobě vína v Německu. Jejím hlavním cílem je pomoci uživatelům objevit nejlepší německá vína a prohloubit jejich znalosti o vinařství.

číst dále
Aktuality
03/20/2023

Trend bezalkoholových tichých a šumivých vín

Nabídka nealkoholických vín a sektů z německých sklepů se v posledních letech výrazně rozšířila. Podle Německého vinařského institutu nabízí stále více vinařství, družstev a komerčních sklepů vína a šumivá bezalkoholová vína. Přestože se nepředpokládá, že roce 2022 bude jejich podíl na celkové spotřebě německých vín vyšší než jedno procento, tak se...

číst dále
Aktuality
03/15/2023

DWI představuje na ProWeinu regionální klasiku

Německý vinařský institut (DWI) bude na nadcházejícím veletrhu ProWein prezentovat "Německou klasiku - klasiku německých vinařských regionů".

číst dále
Aktuality
03/14/2023

Ekologické vinohradnictví je v Německu pevně zakotveno

V roce 2020 v Německu ekologicky obdělávalo přibližně 9 600 hektarů vinic, což znamená čtyřnásobný nárůst oproti roku 2004 a téměř desetiprocentní podíl na celkové ploše německých vinic. Mnoho vinařství zaznamenalo zlepšení kvality svých vín při přechodu na ekologickou produkci. Přestože některá z těchto vinařství nepropagují své ekologické metody,...

číst dále
Aktuality
03/14/2023

Nákup vína bude pro spotřebitele výhodnější

Současné ekonomické podmínky nezanechaly německý trh s vínem bez dopadů. Podle analýzy trhu společnosti NielsenIQ provedené Německým vinařským institutem (DWI) bylo v loňském roce nakoupeno o deset procent méně vína ve všech nákupních místech, což vedlo k poklesu prodeje o 6,5 procenta.

číst dále
Aktuality
03/14/2023

Růst hodnoty německého vývozu vína

Podle Německého vinařského institutu (DWI) se průměrná cena, kterou výrobci zaplatili za litr exportovaného vína ex-cellar, zvýšila oproti předchozímu roku o 20 centů na 3,15 eura. To je o jedenáct centů více než předchozí maximální hodnota 3,04 eura z roku 2018 a dvakrát více než před 20 lety.

číst dále
Aktuality
03/01/2023

Světoví mistři ryzlinku: Čtyři zlaté medaile pro Německo

Jedna z nejvýznamnějších světových vinařských publikací, britská The Drinks Business, nedávno vyhlásila vítěze soutěže "Global Riesling Masters 2022".

číst dále
Aktuality
02/08/2023

Od poloviny února se po skoro celém Německu pohybují karnevaloví blázni

Od masopustního pondělí (20. února) do Popeleční středy si „serióznost" dopřává oddych, a nálada je v těchto dnech lehká, jiskřivá a bezstarostná, stejně jako Secco, lehké perlivé německé víno.

číst dále
Aktuality
02/02/2023

Vinařský průmysl aktivně reaguje na hospodářskou krizi - ProWein Business Report 2022

Na objednávku ProWein provedla Geisenheimská univerzita na konci roku 2022 již pošesté průzkum mezi odborníky z celého světa napříč celým dodavatelským řetězcem vinařského průmyslu. Mezi účastníky jsou výrobci vína z nejvýznamnějších vinařských zemí Starého a Nového světa, vývozci, dovozci, specializovaní obchodníci s vínem i zástupci z oblasti...

číst dále
Aktuality
02/02/2023

Německý vinařský institut DWI představuje na ProWeinu regionální klasiku

Německý vinařský institut (DWI) představuje na letošním veletrhu ProWein odborným návštěvníkům "Německou klasiku - klasiku německých vinařských oblastí".

 

číst dále