Tiskové zprávy

Novinky

Aktuality
09/20/2023

Sklizeň hroznů v roce 2023 rychle pokračuje

Po slunečném začátku září, který výrazně urychlil dozrávání hroznů, probíhá sklizeň hroznů v roce 2023 velmi rychlým tempem.

číst dále
Aktuality
09/11/2023

Novodobá historie: 75 let německé královny vína

Až bude za pár dnů zvolena 75. německá královna vína, finalistky se budou ohlížet za úřadem, který za tři čtvrtě století od svého vzniku prošel zásadními proměnami. V oblasti napětí mezi tradicí a moderností nyní úřad obsazují mladí profesionálové s kompetencemi a silnými komunikačními schopnostmi, kteří reprezentují německý vinařský průmysl. Od...

číst dále
Aktuality
09/06/2023

Začala hlavní sklizeň hroznů: Nadcházející týdny mají rozhodující význam

Za slunečného pozdně letního počasí se většina německých vinic pustila do hlavního sběru hroznů, včetně odrůd jako Frühburgunder, Müller-Thurgau nebo Dornfelder.

číst dále
Aktuality
09/01/2023

Zvláštní cena DWI pro Müller-Thurgau

Německý vinařský institut (DWI) letos při příležitosti spolkové vinařské ceny DLG 2023 udělil Zvláštní cenu za nejlepší vína z odrůdy Müller-Thurgau. Tato odrůda, často podceňovaná, si získala pozornost a uznání. Německá královna vína, Katrin Langová, tuto prestižní cenu předala na konci srpna v Mohuči třem vítězným vinařstvím za jejich vynikající...

číst dále
Aktuality
08/31/2023

Profil: Kandidátky bojující o titul německé královny vína

V aktuálním ročníku volby německé královny vína v Neustadtu an der Weinstraße se představí silná skupina kandidátek ze všech dvanácti německých vinařských regionů.

číst dále
Aktuality
08/31/2023

Začínají Týdny objevování vína

Zítra opět spouští Německý vinařský institut (DWI) celonárodní kampaně týdnů objevování vína s názvem "Staňte se objevitelem vína!", která poběží od 1. do 17. září.

číst dále
Aktuality
08/31/2023

Nová nabídka vín pro Německý fotbalový svaz DFB

Významní hosté, kteří budou přítomni na domácích zápasech Německého fotbalového svazu (DFB) v příštích dvou sezonách, budou mít příležitost okusit novou kolekci vín z místních vinic, vycházejících z pěstitelských oblastí v Německu.

číst dále
Aktuality
08/14/2023

První vinobraní na burčák

Ve Falci dnes začalo vinobraní hroznů na burčák. Podle Německého vinařského institutu (DWI) je letošní začátek sklizně a celkový stupeň vývoje vinné révy v souladu s průměrem několika posledních let.

číst dále
Aktuality
07/31/2023

Německá vína se prosazují ve Skandinávii

Německý vinařský institut (DWI) uvádí, že prodej německých vín se v první polovině roku 2023 vyvíjel mimořádně pozitivně, což je v rozporu s obecným trendem spotřeby vína.

 

číst dále
Aktuality
07/24/2023

Indický turistický portál doporučuje vinařské oblasti Německa!

Indický obchodní portál pro cestovní ruch BOTTINDIA.com vydal seznam "Neopomenutelných cestovatelských zážitků", který zahrnoval doporučení návštěvy vinařských oblastí Německa.

 

číst dále