News Details

Aktuality

Ocenění nejlepších vinných restaurací

11/13/2023

Opětovně přichází chvíle slávy pro vynikající vinařské restaurace, a to díky Německému vinařskému institutu (DWI) ve spolupráci s firmami Original SELTERS a DER FEINSCHMECKER. V rámci letošního ročníku byly oceněny restaurace, které se věnují zejména vínům z německých regionů.


Opětovně přichází chvíle slávy pro vynikající vinařské restaurace, a to díky Německému vinařskému institutu (DWI) ve spolupráci s firmami Original SELTERS a DER FEINSCHMECKER. V rámci letošního ročníku byly oceněny restaurace, které se věnují zejména vínům z německých regionů.

V kategorii „Regionální gastronomie“ se dočkala uznání hotelová restaurace „Zum Krug“ v Hattenheimu. V kategorii „Hotelová gastronomie“ trumfoval „Spa & GolfResort Weimarer Land“ v Blankenhainu, zatímco v kategorii „Všeobecná gastronomie“ zvítězila restaurace Diergardts „Kühler Grund“ v Hattingenu. Restaurace „Fachwerk“ v hotelu Stadt Kassel v dolnosaském Rintelnu obdržela cenu v kategorii „Gastronomie vyšší kategorie“. V kategorii „Gourmet Restaurant“ se stala vítězem restaurace „Tantris Maison Culinaire“ v Mnichově. Odborná porota vyhlásila vinárnu „High Fidelity“ ve Stuttgartu jako nejlepší v kategorii „Wine Catering". Kromě toho byla udělena zvláštní cena SELTERS pro gastronomické koncepty spojující moderní kuchyni, perfektně sladěnou nabídku vín a udržitelný koncept, a tuto cenu získal „Romantik Hotel Spielweg“ v Münstertalu ve Schwarzwaldu.

V porotě usedli generální ředitel společnosti SELTERS Otto J. Völker, zástupkyně šéfredaktora časopisu DER FEINSCHMECKER Gabriele Heinsová a renomovaní odborníci na gastronomii Paula Boschová, Christina Fischerová a Gunnar Tietz. Paula Boschová, bývalá sommeliérka restaurace Tantris, se kvůli nezávislosti zdržela hlasování v kategorii „Gourmet Restaurant“.

Porota vybírala restaurace s vysokým důrazem na kvalitu, zohledňující rozsah a kvalitu nabízených vín, ceny, školení personálu, možnost podávání vína po skleničkách a pořádání vinařských akcí.

Výkonná ředitelka DWI Monika Reule komentovala: „Kvalita přihlášek byla letos mimořádně vysoká, což porotě neusnadnilo rozhodování. Všechny oceněné gastronomické zařízení jsou výjimečným příkladem toho, jak harmonicky začlenit místní vína do gastronomického konceptu a atraktivně je prezentovat. Pro milovníky vína jsou oceněné restaurace skvělými destinacemi, kde si mohou vychutnat rozmanitost místních vín s vybranými pokrmy.“

Ocenění byla předána v samotných restauracích v přítomnosti člena poroty, a rozhovory s oceněnými budou zveřejněny na webových stránkách DWI a na kanálu DWI YouTube. Každá z cen „Vynikající vinařská gastronomie“ sebou nese finanční částku 2 000 EUR, kterou lze využít na kampaně propagující německé víno. Vítězové mají rovněž příležitost angažovat německou královnu vína k uspořádání vinařské akce.

Stručný Portrét Vítězů Ceny Vynikající Vinařská Gastronomie 2024“:

Kategorie „Regionální gastronomie“
Hotel a restaurace "Zum Krug", Hattenheim
Web: www.zum-krug-rheingau.de

Chcete-li objevit kouzlo vín z Rheingau, nenajdete lepší místo než "Zum Krug". Díky široké škále ročníků, které sahají až do roku 1937, je zdejší nabídka bezkonkurenční. Majitel Josef Laufer poskytuje individuální rady hostům s ohledem na jejich vlastní preference v oblasti vína. Zvláštní pozornost věnuje též tématu archivních vín. Vína zrají v podzemních skladech domu a jsou uvedena do prodeje až poté, co dosáhnou svého vrcholu v chuti.

Kategorie „Hotelová gastronomie“
Spa & GolfResort Weimarer Land - Restaurant Masters, Blankenhain

Web: www.golfresort-weimarerland.de

Spa & GolfResort Weimarer Land svým hostům poskytuje neuvěřitelnou kulinářskou rozmanitost prostřednictvím celkem sedmi restaurací. Výběr vín rovněž uspokojí každého labužníka. Sommeliér Thomas Stobbe pečlivě sestavil sortiment během posledních šesti let, s důrazem na místní vína. Zejména mu jsou blízké regiony Sasko a Sálsko-Unstrut.

Kategorie „Všeobecné stravování“
Diergardt's "Kühler Grund", Hattingen
Web: www.diergardt-hattingen.de

Philipp Diergardt, který vede restauraci již ve čtvrté generaci, absolvoval kuchařský i vinařský výcvik. Jeho hlavním cílem bylo zajistit, aby v jeho restauraci byla k dispozici kvalitní a výjimečná vína za přijatelnou cenu, která by doplňovala "normální" kuchyni. V oblasti, kde působí, tj. v Porúří, se věnuje průkopnické práci.

Kategorie „Gastronomie vyšší kategorie“
FACHWERK v hotelu Stadt Kassel, Rinteln
Web: www.hotel-stadtkassel.de

Julia a Moritz-Christian Brandovi společně řídí tradiční hotel Stadt Kassel v dolnosaském Rintelnu. Po několika letech strávených ve špičkové gastronomii se oba rozhodli vrátit domů. Z restaurace Fachwerk se stal "hotspot" mezi Bielefeldem a Hannoverem, který si získal přízeň milovníků vína z blízkého i vzdáleného okolí.

Kategorie „Gurmánských restaurací“
Tantris Maison Culinaire, Mnichov
Web: www.tantris.de

Gurmánská restaurace Tantris se specializuje na moderní vysoce kvalitní kuchyni. Její vinný lístek nese bohatou tradici s důrazem na klasické regiony. Hlavním zaměřením je rozmanitost lokalit a hloubka ročníků. Od začátku tohoto roku je za výběr vín odpovědný Julian Grunwald, hlavní sommelier, kterému při práci asistuje jeho kolega Martin Kovacs.

Kategorie „Wine catering“
High Fidelity, Stuttgart
Web: www.highfidelity.bar

Sommelier Bernd Kreis se v roce 2021 vrátil do gastronomie s firmou High Fidelity, poté, co úspěšně podnikal v oblasti vína. V centru Stuttgartu nabízí společně se svým týmem peruánskou kuchyni a k tomu excelentní výběr vín. Významným prvkem baru High Fidelity je hudební systém, který se zaměřuje na analogové desky. Stále se zde přehrává jazz ve všech jeho podobách.

Zvláštní cena SELTERS
Romantik Hotel Spielweg, Münstertal
Web: www.spielweg.com

Pohostinnost je pro tradiční hotel Romantik Spielweg, který provozuje rodina Fuchsů již po několik generací, prioritou. Každý host si zde může svobodně vybrat, zda si dá salát s klobásou nebo pětichodové menu, a to k obědu nebo večeři sedm dní v týdnu. Sommeliér Sebastian Muckenhirn vám s radostí doporučí to správné víno. Jídelní lístek je zaměřen na regionální speciality s důrazem na vína z Bádenska, ale hosté mohou také ochutnat lahodná vína z oblastí mimo tento region.

 

 

Weingenuss in der Weinbar – Enjoying wine in a wine bar