News Details

Aktuality

10. sympozium IMW ve Wiesbadenu přivítá 500 odborníků na víno

06/09/2023

Ještě před zahájením 10. mezinárodního sympozia Insititut of Masters of Wine (IMW) ve Wiesbadenu se vyprodané akci dostalo velké pozornosti ze stran médií. Očekává se, že do Wiesbadenu dorazí 500 odborníků na víno z téměř 40 různých zemí.


Ještě před zahájením 10. mezinárodního sympozia Insititut of Masters of Wine (IMW) ve Wiesbadenu se vyprodané akci dostalo velké pozornosti ze stran médií. Očekává se, že do Wiesbadenu dorazí 500 odborníků na víno z téměř 40 různých zemí.

Toto sympozium, které se poprvé v historii IMW koná v Německu, se uskuteční od 29. června do 2. července 2023. Bude to jedinečná příležitost k prezentaci vinařské země Německo.

Julian Gore-Booth, výkonný ředitel IMW, sdělil: „Jsme nadšeni obrovským zájmem celého vinařského světa o letošní sympozium, které bylo velmi rychle vyprodáno.“  Mezi účastníky nebude chybět více než 100 držitelů prestižního titulu Master of Wine (MW) a mnoho dalších významných osobností mezinárodního vinařského průmyslu. Program bude zahrnovat vzrušující přednášky více než 30 řečníků, mezi nimiž se objeví osobnosti jako hollywoodská hvězda a majitel vinařství John Malkovich nebo argentinská vinařka čtvrté generace Laura Catena.

Monika Reule, výkonná ředitelka Německého vinařského institutu (DWI), k tomu dodala: „Sympozium IMW je jedinečnou příležitostí představit významným mezinárodním aktérům Německo jako vinařskou velmoc.“

Spolu s IMW jsou hostiteli sympozia také DWI, město Wiesbaden a spolková země Hesensko. Po úspěšném výběrovém řízení se tato prestižní událost koná poprvé v Německu.

Bohatý program zahrnuje také kulinářské večeře pro odborníky, které následují po intenzivních degustacích, prezentacích a diskuzích. Závěrečný galavečer bude pořádaný DWI ve spolupráci s regionálními vinařskými radami na zámku Biebrich. Společnost Zwiesel Glas, výrobci šumivých vín Raumland a Schloss Vaux, minerální voda Original Selters, Radeberger a pražírna kávy Müller se připojili jako sponzoři, aby podpořili tento příjemný večer.

Organizátoři sympozia si také získali neocenitelnou podporu a sponzorství od řady prestižních značek a organizací z oblasti vína, což dokazuje globální poslání podporovat dokonalost a inovace ve světě vína.

Po skončení sympozia budou mít účastníci příležitost poznat terroiry německých vinařských regionů a setkat se s místními výrobci během šesti různých exkurzí, které pořádají regionální vinařské rady jako součást svého úsilí o podporu vína ve vinařských oblastech: Ahr, Franken, Mittelrhein, Mosel, Nahe, Pfalz, Rheingau, Rheinhessen a Sasko.

Podrobný program naleznete zde.